Już nigdy nie kupię nowych ubrań!

To może zdawać się troszkę niesamowite, ale coraz więcej kobiet odwraca się od pozyskiwania nowych ubrań. Zamiast tego decydują się na odzież z drugiej ręki. Niekiedy dzieje się tak z uwagi na czynniki oszczędnościowe lub ekologię (mniej zmarnowanych materiałów), a nawet poprzez znudzenie się nieprzerwanie takim samym stylem oferowanym w sklepach.

Noszenie używanej odzieży przynosi dużo korzyści w tym obniżkę odpadów a także składowisk śmieci, można oszczędzić pieniądze pozyskując rzeczy różniące się od innych. Ciągłe kupowanie ubrań w modnych sklepach może przyczynić się to tego, że zaczniesz wyglądać jak wszyscy. Noszenie rzeczy z drugiej ręki otwiera kompletnie nowy świat z ogromną różnorodnością.

Jeśli zadecydujesz, iż naprawdę w żadnym wypadku nie zakupisz nowych należy będzie się przyszykować i zaplanować kilka istotnych spraw. Zakupy ubrań z drugiej ręki to fantastyczna zabawa jeżeli masz na to odrobinę czasu. Kluczem do znalezienia właściwych ubrań jest świadomość, jakie rzeczy będą Ci odpowiadać. Odzież używana może być poddana nieznacznemu zniszczeniu więc ważne jest, by sprawdzić każdą część dokładnie i brać pod uwagę, co jest akceptowalne a co nie. Niektóre uszkodzenia można bez komplikacji naprawić dając za przykład rozdarcie wzdłuż szwów (rozerwania w innym miejscu będą cięższe do naprawienia).

Zakupy odzieży używanej to nie tylko hobby a być może też sposób na życie. Przypuszczalnie od razu nie znajdziesz wszystkiego czego szukasz, dlatego najlepiej obserwować miejsca, gdzie można nabyć używane ubrania i stale budować swoją garderobę. Cena i jakość odzieży będzie się różnić w zależności od miejsca zakupów.